Camilla Läckberg

Camilla Läckberg, a właściwie Jean Edith Läckberg jest jedną z najbardziej znanych pisarek kryminałów. Co ciekawe, niektórzy fani tej autorki nie wiedzą, iż zajmuje się ona również literaturą dziecięcą. Natomiast, pierwszorzędną rolę w jej twórczości stanowią oczywiście powieści kryminalne. Jej książki są bardzo interesujące, zawsze pełne intrygi i ciekawych, niepowtarzalnych wątków. Autorka słynie z tego, iż w zasadzie do samego końca powieści nie wiadomo jak ona się zakończy.

Camilla Läckberg – przybliżenie postaci

Camilla Läckberg, znana z pisania kryminałów, urodziła się w szwedzkiej miejscowości – Fjällbacka. Co ciekawe, mimo że autorka kryminałów już od młodzieńczych lat, amatorsko zajmowała się tym zajęciem, to jednak wybrała odmienny kierunek studiów – ekonomię. Pracowała ona w tym zawodzie przez pewien okres czasu, natomiast w końcu rodzina sprezentowała jej kurs pisania kryminałów i tak oficjalnie Camilla Läckberg zaczęła swoją twórczość. Właśnie na tym kursie, autorka zaczęła pisać jej pierwszą, bardzo znaną książkę pt: ,,Księżniczka z lodu”. Co ciekawe, fabuła książki toczy się właśnie w miejscowości, w której urodziła się autorka. W swoim kraju, ta wyżej wymieniona pisarka, sprzedała ponad milion swoich egzemplarzy. Jej książki tłumaczone są na różne języki, w tym również i na język polski. Jej książki w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością i mają coraz więcej zwolenników. W wolnych chwilach pisarka lubi gotować i dlatego też, wydała ona już kilka książek typowo kucharskich. Wszystkie książki pisarki napisane są bardzo przyjemnym językiem, dzięki temu z łatwością czyta się powieści.

Camilla Läckberg – twórczość

Książki tej wyżej wymienionej autorki są bardzo ciekawe i interesujące, nigdy nie można przewidzieć, jaki będzie koniec. Natomiast, książki mają również wspólną cechę. Otóż, ich tak zwanymi przewodnimi bohaterami są dwie postacie. Jest to pisarka Erika Falck oraz policjant Patrik Hedström. Na dużą uwagę zasługuje również fakt, iż pierwsze cztery tytuły zostały wyreżyserowane przez tamtejszą, szwedzką telewizję. Najpopularniejsze książki tej autorki są następujące:

  • ,,Księżniczka z lodu”,
  • ,,Kaznodzieja”,
  • ,,Kamieniarz”,
  • ,,Ofiara losu”,
  • ,,Zamieć śnieżna i woń migdałów”,
  • ,,Syrenka”,
  • ,,Latarnik”,
  • ,,Fabrykantka aniołów”,
  • ,,Pogromca lwów”,
  • ,,Czarownica”.

Wszystkie powieści kryminalne tej wyżej wymienionej autorki są niezwykle zaskakujące i ciekawe. Warto również wiedzieć, iż powieści autorki doczekały się nagród, a sama autorka dostała wyróżnienie pisarki roku w 2005 roku. Natomiast, rok później bo w 2006 roku, autorka otrzymała nagrodę publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *